niedziela, 4 sierpnia 2013

Rudawy Janowickie

Kolejnym celem naszej urlopowej wycieczki były, leżące w cieniu Karkonoszy, Rudawy Janowickie. Te niewysokie góry porośnięte świerkowym lasem, raczej omijane są przez turystów, wolących zdobyć Śnieżkę. Jest to więc miejsce idealne, aby się wyciszyć i odpocząć na łonie natury :D. Wdrapując się na  najwyższy szczyt Rudaw - Skalnik (945 m n.p.m.), nie miałam złudzeń, że zobaczę coś więcej niż świerki!!! Miłą więc niespodzianką była dla mnie Ostra Mała, skała leżąca nieco na zachód od szczytu! Można na nią wejść po kamiennych schodkach i napawać się pięknymi widokami!!!
W północnej części Rudaw Janowickich leżą Góry Sokole. Udaliśmy się tam, aby wspiąć się na Sokolik (623 m n.p.m) i Krzyżną Górę (654 m n.p.m.). Te wyniosłe skaliste wzniesienia, z których rozpościera się piękna panorama Karkonoszy, byłyby niedostępne ,,zwykłym" turystom, gdyby nie stalowa konstrukcja ze schodkami :D. Można na nie wejść również ,,po ścianie", jest to bowiem popularny rejon wspinaczkowy (kto wie, może następnym razem!!! :D). 
Nocowaliśmy w Szwajcarce :D. Warunki w schronisku lekko ekstremalne :D, jeżeli jedzie się tam z małym dzieckiem!!! Ale nie będę biadolić i wybrzydzać!!! Atmosfera była bardzo miła, a Zośka zamiast butli z ciepłym mlekiem, zjadła na śniadanie ciasteczko i soczek :D!!!

Panorama Karkonoszy z Ostrej Małej

Widok na Rudawy i Góry Kaczawskie

Skalnik - najwyższy szczyt Rudaw JanowiskichSokolik

Filifionka na Sokoliku :D

Karkonosze widziane  z Krzyżnej Góry

Relaks w Szwajcarce

Tata!!! Daj łyczka ;P 

Krzyżna Góra i Sokolik, a w tle Śnieżka

4 komentarze: